ثبت نام تافل اینترنتی TOEFL iBT | پرداخت هزینه آزمون تافل

کلمه TOEFL خلاصه عبارت  Test of English as a Foreign Language می باشد. آزمون تافل در ایران با نظارت ای تی اس تقریبا هر هفته برگزار می شود و هزینه ثبت نام در ایران 225 دلار است و نتیجه آزمون تا 2 سال اعتبار دارد. آزمون تافل از 4 بخش  Reading، Listening، Speaking و Writing تشکیل شده است که هر یک ۳۰ نمره دارد و در کل نمره آزمون از 120 نمره محاسبه می شود.

تافل چیست؟

می توان آزمون تافل را در کنار آیلتس معتبرترین آزمون زبان بین المللی دانست. ثبت نام تافل توسط ets  و آیلتس توسط British Council انجام می شود. البته برای دانشگاه‌های غیر آمریکایی معمولاً آیلتس ترجیح داده می شود. ولی بی شک در دانشگاه های آمریکا اولویت با ثبت نام در آزمون تافل خواهد بود. نام نویسی برای آزمون تافل در سراسر دنیا انجام می شود. در بیش از 120 کشور دنیا آزمون تافل برگزار می گردد. تافل اینترنتی رایج ترین شکل برگزاری آزمون است. البته هنوز تافل کاغذی در بعضی از نقاط جهان برگزار می شود. در ایران فقط تافل اینترنتی TOEFL iBT برگزار می شود. هزینه آزمون تافل اینترنتی در ایران 225 دلار است. بنابراین قیمت ارز بر روی هزینه ریالی امتحان تافل اینترنتی تاثیر مستقیم دارد.

بخش های آزمون تافل

آزمون تافل به طور معمول با بخش Reading شروع می شود که حدود 35 تا 55 سوال است و 60 الی 90 دقیقه فرصت برای پاسخگویی دارید.

بخش Listening آزمون از 35 تا 50 سوال تشکیل شده و 60 الی 80 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارید.

بخش Writing دو قسمت است . در قسمت اول که حدود 20 دقیقه است به سوالات مطرح شده پاسخ می دهید و در بخش دوم که حدود 30 دقیقه است باید یک متن یا انشا در رابطه با مطلب خواسته شده بنویسید.

بخش Speaking باید به سوالاتی که برای شما مطرح می شود پاسخ دهید.

همه ساله در ایران معمولاً در شهر های تهران – اصفهان – تبریز – شیراز – آمل – ارومیه – زنجان – کرمان آزمون تافل برگزار می شود.
مراکز مهم برگزاری آزمون تافل در تهران شامل: سازمان سنجش آموزش کشور، دانشکده علوم پزشکی ، موسسه امیربهادر، موسسه فرهنگی علامه سخن، زبان نگار و معرفت می باشد. با این وجود، ثبت نام تافل توسط این مراکز معمولاً انجام نمی شود.

نحوه ثبت نام تافل

برای ثبت نام TOEFL ابتدا با ثبت نام در بخش تافل سایت ETS  یک پروفایل برای خود ایجاد کنید. نام کاربری و گذرواژه شما برای ثبت سفارش در شریف ویزا لازم است. پس از مشخص کردن تاریخ امتحان و حوزه مورد نظر، پرداخت هزینه امتحان تافل باید توسط پرداخت آنلاین با کارت اعتباری بین المللی مثل Visa Card ،Master Card  و غیره صورت گیرد. شما با پر کردن فرم ثبت سفارش در همین صفحه می توانید سفارش پرداخت هزینه ثبت نام امتحان تافل اینترنتی را برای ما ثبت کنید. بعد از واریز مبلغ ریالی آزمون از درگاه آنلاین بانکی، ثبت نام آزمون تافل شما انجام شده و تایید آن برای شما ارسال می گردد.

شما می توانید برای شرکت در آزمون تافل، در آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید. برای ثبت نام در امتحان تافل آزمایشی واقعی می توانید از اینجا سفارش خود را ثبت کنید.

5/5 (4 نظر)

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند.

” لطفا تمام اطلاعات را به انگلیسی تکمیل نمایید “

5/5 (4 نظر)