آزمون GMAT

GMAT یا Graduate Management Admission Test یکی از معتبرترین آزمون های ارزیابی سنجش سطح زبان برای متقاضیان دوره های کسب و کار مثل (Master of Business Administration) MBA و دوره های مشابه آن مثل MPA (Master of Public Administration) می باشد . به طور معمول 95% مدارس و دانشگاه های ارائه دهنده دوره های MBA و MPA یکی از شروط اصلی بررسی مدارک و پرونده متقاضی را ارائه نمره GMAT قرار می دهند. همچنین حتی در دوره دکترا (PhD) مثل رشته های مالی و حسابداری و اقتصاد حوزه اصلی سنجش شرایط ارائه نمره GMAT شرط پذیرش فرد می‌باشد.

نمره آزمون GMAT:
آزمون GMAT نمره ای به عنوان نمره قبولی و یا رد ندارد. بلکه این مراکز آموزشی , کالج ها و یا دانشگاه ها هستند که هر کدام با توجه به پارامتر های حداقل نمره قبولی متقاضی را مورد سنجش قرار می دهند. برای مثال در دانشگاه X میزان نمره میانگین برای پذیرش نمره قابل قبولی می باشد اما در دانشگاه Y متقاضی برای گرفتن پذیرش باید حداقل 70% نمره آزمون را کسب کرده باشد.
نمره آزمون GMAT حداکثر می تواند 800 باشد که از یک نمره تفکیکی برای سه بخش مجزا و یک نمره نهایی که در واقع ترکیب دو بخش غیرنگارشی آن است ارائه می‌شود. در کل برای گرفتن پذیرش در یک دانشگاه معتبر برای MBA باید حداقل نمره 700 را کسب کنید.

هزینه های آزمون GMAT :
آزمون GMAT در ایران برگزار نمیشود و متقاضیان باید به کشور های همسایه نظیر ترکیه ,ارمنستان,امارات,گرجستان و . . . سفر نمایند.
هزینه شرکت در آزمون GMAT 250 دلار می باشد و در صورتی که بخواهید بعد از ثبت نام تاریخ و یا مکان آزمون خود تغییر بدهید (Reschedule) مبلغ 50 دلار اضافه تر باید پرداخت نمایید.
در صورت کنسل نمودن آزمون GMAT تنها 80دلار به شرکت کننده عودت داده می شود و اگر کمتر لز یک هفته مانده به تاریخ امتحان اقدام به کنسل نمودن آزمون GMAT نمایید هیچ پولی از طرف موسسه برگزار کننده آزمون GMAT به شما برگشت داده نمی شود.

0/5 (0 نظر)

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند.

شما می توانید از روش های زیر سفارش خود را سریع تر انجام دهید

ابتدا به اندازه مبلغی که بایستی پرداخت کنید“افزایش اعتبار” داده و سپس سفارش خود را ثبت نمائید.

” لطفا تمام اطلاعات را به انگلیسی تکمیل نمایید “

0/5 (0 نظر)