Flat Preloader Icon

ثبت نام آزمون پزشکی USMLE آمریکا

آزمون USMLE یا United States Medical Licensing Examination یک آزمون 3مرحله ای برای دریافت گواهینامه تاییدیه مهارت پزشکی فارغ التحصیلان پزشکی در داخل و خارج ار ایالات متحده آمریکا بوده که مورد تایید NBME یا هیئت ملی آزمایش پزشکی(National Board of Medical Examiners) و FSMB یا فدراسیون انجمن پزشکی دولت (Federation of State Medical Boards) در آمریکا می باشد. آزمون USMLE ارزیابی توانایی یک پزشک در 3 مرحله با استفاده از دانش، مفاهیم و اصول و برای نشان دادن مهارت درمان بیمار ، که در سلامت و بیماری مهم هستند و که اساس مراقبت امن و مؤثر بیمار را تشکیل می دهند.

هر یک از سه مرحله از USMLE مکمل یکدیگر هستند؛ هیچ مرحله نمی تواند به تنهایی در ارزیابی آمادگی پزشک برای اخذ مجوز پزشکی موثر باشد.

مرحله یک USMLE STEP 1:
در مرحله اول آزمون USMLE STEP 1 بیشتر به ارزیابی مهارت پزشکی در مورد مفهوم علوم پایه علم دارو با تاکید ویژه بر اصول علمی مورد نیاز در مورد یادگیری پزشکت برای نگهداری دانش پزشکی خود می باشد.
در این قسمت باید 7مرحله که هر کدام شامل 46 سوال و برای هر مرحله 1 ساعت زمان دارید و به طور کل باید به 322 پرسش پاسخ بدهید.
این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می شود و هر گاه مرحله ای را تمام کنید و به مرحله بعدی بروید دیگر نمی توانید برگردید و جواب سوال ها را تغییر دهید. در کل شما 1 ساعت در هر مرحله فرصت به جواب دادن پرسش ها دارید.

مرحله دو USMLE STEP 2:
در مرحله دوم آزمون USMLE STEP 2 به به ارزیابی دانش پزشکی در درک اصول بالینی برای خدمات مراقبت و درمان بیمار بوده و بر ارتقاء و پیشگیری بیماری تاکید دارد.
رحله دوم آزمون USMLE STEP 2 یک معاینه 1 روزه می باشد که خود شامل دو مرحله می باشد:
1ـ Step 2 CK یک آزمون 9 ساعته با سوالات تستی ( MCQ ) می باشد که شامل 352 سوال است و در 8 مرحله 60 دقیقه ای می باشد و در هر مرحله باید به 44 سوال پاسخ دهید.
2ـ Step 2 CS یک آزمون یک روزه شفاهی است و هر متقاضی باید 12 بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهد.

مرحله سه USMLE STEP 3:
در مرحله سه آزمون USMLE STEP 3 ارزیابی دانش پزشکی و درک کاربردی علوم بالینی و مراقبت های سرپایی بدون استفاده از دارو می باشد. این مرحله بیشتر به مهارت علمی و عملی و تشخیص و مدیریت زمان ئ ارائه خدمات پزشکی با بیماران سرپایی جهت درمان می باشد.

هزینه های آزمون USMLE را می توانید از لینک زیر مشاهده کنید.

http://www.ecfmg.org/fees

.

.

.

.

.

– هزینه آزمون USMLE چقدر است؟

هزینه های خود آزمون، برای مرحله یک و دو 940 دلار و برای مرحله سه 1,580 دلار است.

–  آزمون USMLE در کجا برگزار می شود؟

مرحله اول و دوم این آزمون در کشورهای مختلف از جمله امارات و ترکیه و مراحل 3 و 4 تنها در آمریکا برگذار می گردد.

– از چه طریقی می توانم هزینه آزمون USMLE را پرداخت کنم؟

شما می توانید در کمتر از 90 دقیقه هزینه آزمون USMLE را از طریق شریف ویزا پرداخت نمایید.

مبلغ قابل پرداخت برای سایر ارزهایی که در فرم ثبت سفارش سایت نیستند را در سایت xe.com به یورو تبدیل کرده و در سایت معادل ریالی مبلغ به یورو را پرداخت کنید.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند.

” لطفا تمام اطلاعات را به انگلیسی تکمیل نمایید “

مشخصات پرداخت
  • قیمت: 0 ریال
مشخصات پروفایل