Flat Preloader Icon

تکمیل DS_160

فرم DS-160 چیست ؟
اولین قدم برای گرفت ویزای ایالات متحده آمریکا پر کردن فرم DS-160 است.
فرم DS-160شامل اطلاعات شخصی شما و اولین مرحله برای سنجش شما در سفارت آمریکا می باشد.
تمامی اطلاعات فرم DS-160 باید کاملا درست و صادقانه پر شوند زیرا در صورت بروز هر گونه اشتباه در پر کردن فرم DS-160 منجر به رد شدن درخواست شما از سوی سفارت ایالات متحده آمریکا خواهد شد.
تیم شریف ویزا با سال ها تجربه در زمینه پر کردن فرم DS-160 با تیمی مجرب به ارایه مشاوره به شما می پردازد و همچنین میتوانید  این کار را به تیم شریف ویزا بسپارید.

مدارک جهت پر کردن فرم DS-160 :
1) پر نمودن اطلاعات عمومی از طریق لینک روبه رو و ارسال برای شریف ویزا
2) ارسال اسکن صفحه اول پاسپورت
3)ارسال عکس پرسنلی پشت زمینه سفید 5*5

سوالات متداول در زمینه پر کردن فرم DS-160 چیست ؟
1) چه مدارکی برای پر کردن فرم DS-160 نیاز است؟
الف: پاسپورت
ب: برنامه سفر. کسانی که برنامه مشخصی برای سفر به ایالات متحده آمریکا دارند مانند دانشجویان – متقاضیان فرصت مطالعاتی – متقاضیان شرکت در کنفرانس و . . . باید برنامه سفر خود را به صورت دقیق همانطور که در دعوت نامه آن ها ذکر شده است در فرم DS-160 اعلام کنند.

پ: سفر های بین اللمللی پنج سال گذشته : در صورتی که در پنج سال گذشته وارد خاک ایالات متحده آمریکا شده اید تاریخ دریافت ویزای ایالات متحده آمریکا و تاریخ ورود به خاک ایالات متحده آمریکا و همچنین شماره سریال ویزای دریافتی را باید در فرم DS-160 اعلام کنید. همچنین این نکته حائز اهمیت است که هر چه سفر های بین اللمللی شما بیشتر باشد میتواند یک نقطه قوت در دریافت ویزای سفارت ایالات متحده آمریکا باشد.

ت: رزومه : متقاضیان دریافت ویزای سفارت ایالات متحده آمریکا ملزم به ارئه اطلاعات تحصیلی و شغل فعلی و شغل قبلی خود در فرم DS-160هستند.
نکته: کسانی که برای ادامه تحصیل و یا فرصت مطالعاتی ( ویزای F و J ) به کشور ایالات متحده آمریکا سفر میکنند لازم است اطلاعات تحصیلی خود را از دبیرستان در فرم DS-160 ذکر کنند.

ث: اطلاعات دیگر : برخی از متقاضیان ویزای سفارت ایالات متحده آمریکا در هنگام مصاحبه ملزم به ارائه مدارک اضافی هستند.
مانند : دانشجویان و متقاضیان فرصت مطالعاتی اطلاعات مربوط به SEVICE ID که در فرم I-20 و DS-2019 برای آن ها توسط دانشگاه ارسال شده است را باید در فرم DS-160 وارد کنند و در روز مصاحبه سفارت ایالات متحده آمریکا اصل مدرک را به آفیسر مربوطه ارائه دهند.

2) آیا میتوانم فرم DS-160 را به زبان مادری خود پر کنم ؟
خیر – تمام سوالات فرم DS-160 باید به زبان انگلیسی پر شود مگر مواردی که در فرم DS-160 ذکر شده باشد (نام و نام خانوادگی) به زبان مادری پر کنید.

3) آیا تمام سوالات در فرم DS-160 اجباری است ؟
پر کردن اکثر سوالات در کادر مشخص شده فرم DS-160 الزامی است . مواقعی که سوالات با شرایط متقاضی صدق نمی کند گزینه Does Not Apply را انتخاب کنید. و همچنین سوالاتی که گزینه optional را دارد به این معنی است جواب دادن به سوال اختیاری است اما بهتر است در فرم DS-160 به تمام سوالات بصورت کامل پاسخ داده شود.
سیستم فرم DS-160 به شما اجازه نمی دهد سوالی را بدون پاسخ بگذارید و ادامه دهید.

4) برای پر کردن و ثبت نهایی فرم DS-160 چقدر زمان لازم است ؟
متقاضیان ویزای سفارت ایالات متحده آمریکا 30 روز وقت دارند تا فرم DS-160 را به صورت کامل پر کرده و submit نمایند.

5) آیا میتوان بدون تکمیل فرم DS-160 وقت سفارت ایالات متحده آمریکا را گرفت ؟
بله- شما میتوانید فرم DS-160 خود را استارت کرده و صفحه اول آن را پر کنید و سپس با دریافت کد فرم DS-160 اقدام به گرفتن وقت سفارت ایالات متحده آمریکا در کشور مورد نظر خود کنید.

6) هنگامی که عکس خودم را در فرم DS-160 آپلود میکنم علامت X در صفحه نشان داده میشود , به چه معنی است ؟
هنگامی که در موقع آپلود عکس در فرم DS-160 علامت X نمایش داده میشود بدین معنی است که عکس شما پذیرفته نشده است و باید طبق استاندارد های سفارت ایالات متحده آمریکا عکس دیگری را آپلود کنید.

7) عکس خود را در فرم DS-160 آپلود میکنم و مورد قبول واقع میشود اما هرچه گزینه Review را میزنم به صفحه بعد نمیرود؟
مواقعی در سال سایت سفارت آمریکا دچار اختلال شده و شما نمیتوانید عکس خود را در فرم DS-160 بارگذاری کنید.
در این مواقع اگر زمان دارید میتوانید چند روز صبر کرده تا اختلال سایت سفارت ایالات متحده آمریکا درست بشود و بعد عکس خود را آپلود کنید و یا فرم DS-160 خود را بدون عکس نهایی کرده و روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده آمریکا 2 عدد عکس 5*5 پشت زمینه سفید را به صورت فیزیکی همراه خود به سفارت تحویل دهید.

پ.ن: در صورتی که متقاضی طی 30 روز مدارک و اطلاعات لازم را برای پر کردن فرم اعم از (تصویر پاسپورت – عس 5*5 – تکمیل فرم فارسی – فرم I-20 یا DS-2019) را ارسال نکند و از سفر به هر دلیلی پشیمان بشود هزینه ای بابت کنسلی سفارش رزرو وقت به ایشان عودت نخواهد شد.

همچنین شما میتوانید پس از تکمیل فرم DS-160 و ساخت اکانت سفارت آمریکا برای پرداخت هزینه سفارت آمریکا و گرفتن وقت پر شده سفارت از طریق شریف ویزا اقدام کنید.

.

.

.

سوالات متداول تکمیل فرم DS-160

– فرم DS-160 چیست ؟

فرم دی اس 160، فرم درخواست ویزای غیر مهاجرتی برای سفر های موقت به آمریکا می باشد. فرم DS-160 به صورت آنلاین و الکترونیکی در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا تکمیل می شود.
برای اطلاعات بیشتر در مورد پر کردن فرم DS-160 می توانید سایت شریف ویزا را مطالعه کنید.

– از کجا می توانم فرم DS-160 را پر کنم ؟

فرم DS-160 را باید قبل از مصاحبه وقت سفارت آمریکا به صورت آنلاین تکمیل و ارسال کرد. برای رزرو مصاحبه ، شماره بارکد در صفحه تأیید فرم DS-160 لازم است و صفحه تأیید چاپ شده برای مصاحبه آورده شود.
در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا می توانید فرم DS-160 را بصورت آنلاین تکمیل کنید.
https://ceac.state.gov/ceac

– چه مدارکی برای پر کردن فرم DS-160 لازم است ؟

تمامی اطلاعات شخصی ، آدرس پستی ، برنامه سفر ، دعوتنامه ، پاسپورت ، اطلاعات تحصیلی و شغلی و . . . برای پر کردن فرم DS-160 لازم می باشد.
در صورت آشنا نبودن با مراحل پر کردن فرم DS-160 می توانید با کارشناسان شریف ویزا تماس بگیرید.

– فرم DS-160 پس از سابمیت تا چه زمانی اعتبار دارد؟

تا زمانی که اطلاعات ارائه شده معتبر باشد و تغییر نکند ، فرم DS-160 هم معتبر است.

– هزینه ویزای آمریکا چقدر است ؟

هزینه درخواست انواع ویزا غیر مهاجرتی آمریکا 160 دلار است. که شامل ویزاهای توریستی ، تجاری ، دانشجویی است. بیشتر ویزاهای مبتنی بر دادخواست ، مانند ویزاهای کاری و مذهبی ، 190 دلار است. ویزای K یا نامزدی 265 دلار است و مبلغ هزینه ویزای E یا بازرگانی یا سرمایه گذاری 205 دلار است.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند.

” لطفا تمام اطلاعات را به انگلیسی تکمیل نمایید “