Flat Preloader Icon

ثبت نام آیلتس در خارج از کشور, پرداخت هزینه ثبت نام امتحان IELTS

آزمون آیلتس IELTS مخفف ( International English Language Testing System ) به معنای سامانه جهانی ارزش یابی زبان انگلیسی می باشد. این آزمون به دو صورت آکادمیک Academic و یا جنرال ترینینگ General Training برگزار میگردد. این آزمون بیشتر از 1100 مرکز شامل 50 نقطه در آمریکا و 48 روز در سال در دسترس است. برای ثبت نام آیلتس و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در خارج از کشور می توانید از خدمات شریف ویزا کمک بگیرید.

ثبت نام آیلتس IELTS

ثبت نام آیلتس در موسسات و مراکز برگزاری داخل ایران، مستقیما از طریق برگزارکننده امتحان آیلتس انجام می شود ولی برای ثبت نام آیلتس در خارج از کشور، شما باید از کارت های پرداخت بین المللی مانند ویزا کارت و مسترکارت استفاده نمایید. شریف ویزا، پرداخت هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در خارج از کشور را برای شما انجام می دهد. کافی است ابتدا برای ثبت نام آیلتس، به سایت آیلتس مراجعه کرده و مکان مورد نظر را انتخاب کنید، سپس تاریخ آزمون آیلتس خود را مشخص کرده و آن را رزرو کنید. با پر کردن فرم ثبت نام آیلتس در سایت شریف ویزا و پرداخت هزینه معادل ریالی به ما، ثبت نام امتحان آیلتس IELTS برای شما انجام می شود.

بخش های آزمون آیلتس IELTS

این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می ‌کند و چهار توانایی شنیداری Listening، خواندن Reading، نوشتاری Writing  و گفتاری Speaking  را مورد ارزیابی قرار می ‌دهد. این ساختار مشابه آزمون تافل و آزمون دولینگو می باشد. نمرهٔ نهایی آیلتس، میانگین این ۴ بخش در نظر گرفته می‌شود، که بهتر است هر کدام از آنها کمتر از نمرهٔ متوسط نباشد.

نمره دهی آزمون آیلتس IELTS

سیستم نمره‌ بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود ، در آزمون آیلتس نمره‌ی قبولی معنا ندارد، نمره‌ ای که کسب شده گواهی بر میزان دانش زبانی شما است. به‌ طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد نمره آیلتس را حداقل سطح ۷ می ‌پذیرند.

ساختار آزمون آیلتس IELTS

آزمون به دو نوع دارد:

 • ثبت نام آیلتس آکادمیک Academic توسط دانشجویان مایل به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان انجام می شود.
 • ثبت نام آزمون آیلتس جنرآل General training توسط افرادی است که می ‌خواهند به انگلستان، استرالیا، نیوزلند یا کانادا مهاجرت کنند، یا در یک کشور انگلیسی زبان در مقطع دبیرستان تحصیل کنند.

نکات مهم آزمون IELTS:

 • برای ثبت اعتراض نمره تا ۶ هفته بعد از آزمون فرصت دارید تا فرم اعتراض را به مرکز آزمون ارائه دهید.
 • تعداد سوالات آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس یکسان می باشد.
 • حداقل سن برای ثبت نام آیلتس، ۱۶ سال تمام است.
 • متقاضی ثبت نام آیلتس حتما باید پاسپورت معتبر با تاریخ انقضای مهلت ‌دار داشته باشد.
 • این آزمون 4 بار در ماه انجام می شود و اما آزمون جنرال (عمومی) 2 بار در ماه برگزار می شود.
 • مدت زمان انتخاب تاریخ آزمون تا 7 روز می باشد.
 • نتایج این آزمون نهایتا بین 5 تا 7 روز مشخص می شود.
 • پرداخت هزینه ثبت نام آزمون آیلتس را به روز آخر موکول نکنید و حتما تاریخ پاسپورت خود را چک بفرمایید.
 • نتایج آزمون آیلتس دو هفته پس از پایان یافتن امتحان اعلام خواهد شد.

مدرک IELTS برای موقعیت تحصیلی آکادمیک IELTS Academic برای مطالعات سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد و همچنین ثبت نام اهداف حرفه ای نیز مناسب است و برای ارزیابی در مورد آمادگی شما برای شروع تحصیل و یا آموزش در محیطی که در آن زبان انگلیسی استفاده می شود و منعکس کننده برخی ویژگی های مورد استفاده در مطالعات علمی و تخصصی می باشد. مدرک IELTS آموزش عمومی IELTS General Training برای مطالعات سطوح پاین تر و افرادی که قصد مهاجرت به کشور های ذکر شده را دارند مناسب می باشد که بیشتر بر روی مهارت های اساسی و زمینه های گسترده اجتماعی و زندگی و همچنین محل کار تمرکز دارد.

ثبت نام آیلتس حرفه ای

ثبت نام برای حرفه های بهداشت و درمان مانند پرستاری، پزشکی و داروسازی که در آن صلاحیت زبان انگلیسی اهمیت حیاتی دارد.
سایر حرفه هایی مانند حسابداری، مهندسی، قانون و خدمات دامپزشکی در بسیاری کشور ها نیاز است.
طیف گسترده ای از دیگر کارفرمایان از بخش هایی مانند دولت، ساخت و ساز، انرژی، حمل و نقل هوایی و گردشگری.

هزینه این آزمون بر اساس کشور محل برگزاری آزمون متغیر بوده و معمولا بر اساس نرخ ارز محلی همان کشور گرفته می شود.

 

– مراکز برگزاری آزمون آیلتس کجاست ؟

امتحان آیلتس در ایران در مراکزی مانند آیلتس تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه عصر دین و دانش و موسسه ایرسافام برگزار می شود. همچنین در مراکز خارج از کشور و کشور های همسایه هم میتوان ثبت نام آیلتس را انجام داد.

– نمره آزمون آیلتس چند است؟

نمره امتحان آیلتس عددی بین 0 تا 9 باشد.

– آزمون آیلتس در چند روز برگزار می شود؟

آزمون مربوط به مهارت های Listening، Reading و Writing در یک روز صورت می پذیرد، اما مهارت Speaking در روز دیگری مورد آزمون قرار می گیرد.

– تاریخ های برگزاری آزمون آیلتس رو از کجا پیدا کنم؟

اطلاعات تاریخ های کلیه مراکز برگزار کننده آزمون IELTS در سراسر جهان در سایت آیلتس ielts.org قرار دارد و شما می توانید مراکز برگزار کننده امتحان را به تفکیک هر کشور مشاهده کنید.

– از چه سایتی برای آزمون آیلتس ثبت نام کنم؟

از طریق سایت my.ieltsessentials.com می توان برای ثبت نام آزمون تافل اقدام کرد.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند.

” لطفا تمام اطلاعات را به انگلیسی تکمیل نمایید “

مشخصات پرداخت
 • در صورتی که ارز شما غیر از ارزهای معمولی موجود در سایت (مثل لیر ترکیه) باشد، لطفاً به سایت xe.com مراجعه نموده و مبلغ ارز مربوطه را به یورو تبدیل کنید. سپس، مقدار معادل یورویی سفارش خود را در سایت شریف ویزا پرداخت نمایید.
 • قیمت: 0 ریال
مشخصات پروفایل