Flat Preloader Icon

ثبت نام آزمون PMP

PMI یا Project Management Institute ، در سال 1969 تاسیس شد و برای مدیران مجرب در تمام دنیا مدرکی را ارائه نموده است که پس از شرکت در آزمون, مدرکPMP یا Project Management Professional را به متقاضی اعطا می کند. در ایران این آزمون به نام آزمون پم باک PMBOK یا Project Management Body Of Knowledge یا به عبارت دیگر استاندارد مدیریت پروژه شرط اصلی برای موفقیت و کسب مدرک می باشد. PMP معتبر ترین و شناخته شده ترین گواهینامه بین المللی جهانی در زمینه مدیریت پروژه می باشد و به منزله استانداردی مهم برای مدیران پروژه است.

افراد دارای مدرک PMP به عنوان متخصص و صاحب سبک در مدیریت پروژه می باشند که اکثر شرکت ها و کمپانی های بزرگ و شناخته شده جهانی داشتن این مدرک را برای مدیران پروژه ضروری می دانند .

و همچنین مدرک دیگری که PMI به سطوح پایین تر از مدیران مثل دستیاران , اعضای فعال و تیم پروژه با ارتباط مستقیم کاری در پروژه اعطا می کند , در جای خود از اعتبار جهانی بهرهمند بوده که پس از شرکت در آزمون , متقاضی مدرک CAMPیا Certified Associate in Project Management را دریافت می کند.

منابع آزمون:
منابع آزمون مشخص و محدود نمی باشد و عملا فرد متقاضی باید بر اساس تجربه مدیریتی پروژه به سوالات جواب بدهد اما می توان به طور کل پم باک را منبع اصلی آزمون استاندارد در نظر گرفت.
محتوای پم باک به دو گروه فرایندی و حوزه دانشی تقسیم میشود که به اختصار به شرح زیر می باشد.
الف) گروه های فرایندی :
1) گروه فرایندی آغازش ( کار های لازم برای شروع پروژه)
2) گروه فرایندی برنامه‌ریزی ( برنامه ریزی های پروژه )
3) گروه فرایندی اجرا ( اجرای برنامه های پروژه )
4) گروه فرایندی نظارت و کنترل ( ارزیابی تطبیق اجرا و برنامه)
5) گروه فرایندی خاتمه (کار های پایانی پروژه )

ب ) حوزه های دانش:
1. حوزه دانش مدیریت یکپارچگی پروژه ( فعالیت هایی که برای شناسایی منابع-متحد کردن-هماهنگ کردن مدیریت پروژه نیاز است)
2. حوزه دانش مدیریت محدوده پروژه ( فعالیت هایی که برای تکمیل موفق پروژه مورد نیاز است)
3. حوزه دانش مدیریت زمان پروژه ( فعالیت هایی که برای اتمام به موقع پروژه مورد نیاز است )
4. حوزه دانش مدیریت هزینه پروژه (فعالیت هایی که برای تامین منابع مالی و کنترل هزینه ها برای اتمام پروژه با بودجه مصوب صورت می گیرد.)
5. حوزه دانش مدیریت کیفیت پروژه (فعالیت هایی که برای اهداف و ارزیابی کیفیت پروژه انجام می گیرد)
6. حوزه دانش مدیریت منابع انسانی پروژه (فعالیت هایی که برای مدیریت و رهبری گروه انجام می گیرد)
7. حوزه دانش مدیریت ارتباطات پروژه (فعالیت هایی که برای گرد آوری -ایجاد و کنترل و نظارت پروژه انگام می گیرد)
8. حوزه دانش مدیریت ریسک پروژه فعالیت هایی که برای کنترل ریسک در پروژه انجام می گیرد)
9. حوزه دانش مدیریت تدارکات پروژه(فعالیت هایی که برای خرید محصولات و خدمات و تدارکات و . . . انجام می گیرد)
10. حوزه دانش مدیریت ذینفعان پروژه(فعالیت هایی که برای شناسایی افراد حت تأثیر پروژه مثل سهامداران و دیگر شرکت ها و تاثیر پروژه بر آنان انجام می گیرد)

نکات آزمون:
1) چه کسانی میتوانند در آزمون PMP شرکت کنند؟
آ) افراد دارای مدرک لیسانس و یا بالاتر ( تجربه کاری به عنوان مدیر یا همکاری راهبردی پروژه به مدت زمان حداقل 4500 ساعت یا 36 ماه سابقه در 8 سال گذشته دارند)
ب) افراد دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم (تجربه کاری به عنوان مدیر یا همکاری راهبردی پروژه به مدت زمان حداقل 7500ساعت و یا 60 ماه سابقه در 8 سال گذشته)
متقاضیان آزمون PMP در ابتدا باید شایستگی خود را برای شرکت در آزمون نزد PMI اثبات کنند و بعد از کسب شماره شایستگی (Eligibility Number) قادر به تعیین محل و زمان آزمون PMP هستند.
2) آزمون PMP به صورت تستی با 200 سوال که 4ساعت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون آنلاین در مراکز مؤسسه Prometric برگزار می‌شوند برگزار می شوند.
3)پاسخ ها سوال منفی ندارند و بهتر است به تمام سوالات پاسخ داده بشود.
4)در سیستم جدید ارزیابی آزمون PMP پارامتر قبولی اعلام نمیشود و قبولی یا رد شدن متقاضی بر اساس محاسبات و پارامتر های پیچیده تری مشخص می گردد. اما در کل حداقل نمره قابل قبول بالای 61% می باشد.
5) موسسه Prometric در ایران شعبه‌ای ندارد و متقاضیان باید به کشور های همسایه نظیر ترکیه امارات و یا پاکستان و . . . در امتحان شرکت کنند.
6) برای شرکت در آزمون PMP حدود 550 دلار که شامل 139 دلار برای عضویت یک ساله در سایت و 405دلار برای ثبت نام آزمون می باشد.
7) در صورت شرکت برای آزمون مجدد ,هزینه آن 275 دلار می باشد و هر متقاضی تنها 3 بار این آزمون را در سال شرکت کند و در صورت عدم موفقیت در بار سوم آزمون باید 1 سال منتظر بماند و از سال آینده مجددا در آزمون َرکت کند.

.

.

.

.

.

-هزینه آزمون PMP چقدر است؟

هزینه عضویت در موسسه PMP 150 دلار آمریکا می باشد و هزینه شرکت در آزمون PMP دلار 450 می باشد. بدین معنی که فردی که عضو موسسه PMP نیست، برای شرکت در آزمون باید 555 دلار آمریکا بپردازد.

– آزمون PMP به چه صورت برگزار می شود؟

آزمون PMP ، به صورت یک آزمون چهار گزینه ای برگزار می شود که شامل 200 سوال بوده و مدت زمان پاسخ گویی به آن 4 ساعت است.

– آزمون PMP در کجا برگزار می شود؟

آزمون PMP در کشور های همسایه نظیر امارات، ترکیه و پاکستان برگزار می شود.

– چه شرایطی برای شرکت در آزمون PMP لازم است ؟

اگر دارای مدرک لیسانس یا بالاتر هستید: سابقه هدایت و مدیریت پروژه به مدت حداقل 4500 ساعت و طی 35 ساعت آموزش مدیریت پروژه به علاوه تعهد پایبندی به اخلاق حرفه ای در آیین نامه PMI.
اگر دارای مدرک دیپلم یا فوق دیپلم هستید: سابقه هدایت و مدیریت پروژه به مدت حداقل 7500 ساعت و طی 35 ساعت آموزش مدیریت پروژه به علاوه تعهد پایبندی به اخلاق حرفه ای در آیین نامه PMI.

مبلغ قابل پرداخت برای سایر ارزهایی که در فرم ثبت سفارش سایت نیستند را در سایت xe.com به یورو تبدیل کرده و در سایت معادل ریالی مبلغ به یورو را پرداخت کنید.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند.

” لطفا تمام اطلاعات را به انگلیسی تکمیل نمایید “

مشخصات پرداخت
  • قیمت: 0 ریال
مشخصات پروفایل