پرداخت هزینه سویس ویزای آمریکا SEVIS FEE یا I-901 Fee

هر فردی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را داشته باشد ، باید هزینه هایی را پیش از ورود به این کشور بپردازد. یکی از مواردی که پرداخت آن برای کلیه دانشجویان غیرآمریکایی دارای ویزای F ،M و J ضروری می باشد ، پرداخت هزینه SEVIS Fee است.

کلیه کسانی که شامل این نوع از ویزا می شوند ، می بایست تا هزینه آن را از طریق وبسایتی که برای این کار در نظر گرفته شده است پرداخت نمایند (www.fmjfee.com) . البته روش های مختلفی برای پرداخت این هزینه در اختیار متقاضیان قرار گرفته است که بنا به امکانات خود می توانند از هر کدام از آنها استفاده کنند. اما روش پیشنهاد شده شریف ویزا (و همچنین سایت sevis) به شما ، پرداخت هزینه از طریق درگاه پرداخت آنلاین با کردیت / دبیت کارت می باشد که در سایت فوق وجود دارد. سایر روش های پرداخت ، با وجودی که توسط شریف ویزا قابل انجام هستند ، اما اولا هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت و همچنین منجر به تاخیر در رسیدگی به پرونده شما خواهند شد.

مبلغ پرداختی برای sevis fee غیرقابل برگشت می باشد و در روز مصاحبه ، باید رسید پرداخت و همچنین فرم I-20 یا DS-2019 (بسته به نوع ویزای شما ) به همراه داشته باشید.

شما می توانید به دو روش آنی یا ظرف حد اکثر دو ساعت، پرداخت خود را انجام دهید: 

روش اول- به طور مستقیم و بدون نیاز به ویزاکارت یا مستر کارت و یا هر گونه واسطه پرداخت آنلاین می توانید از طریق سامانه شریف ویزا 24، پرداخت هزینه سویس فی خود را به صورت آنی انجام دهید. جهت ورود به این سامانه بر روی "ورود به شریف ویزا 24" کلیک فرمایید. (موقتاً این سیستم غیرفعال است)

روش دوم- می توانید به شیوه سابق ثبت سفارش نمایید تا پرداخت Sevis Fee ظرف حداکثر دو ساعت انجام شود . جهت ثبت سفارش :

قدم اول: ابتدا به اندازه مبلغی که بایستی پرداخت کنید “افزایش اعتبار” بدهید. (با استفاده از رمز دوم و درگاه پرداخت آنلاین بانکی شتاب یا به روش کارت به کارت می توانید اعتبار ریالی حساب شریف ویزا خود را افزایش دهید.)
قدم دوم: سفارش خود را با توجه به نوع آن، ثبت سفارش کنید. لیست خدمات شریف ویزا از اینجا قابل مشاهده است.
 
شما همچنین می توانید جهت پرداخت حضوری در روزهای شنبه تا پنجشنبه (در صورت تعطیل نبودن) با تعیین وقت قبلی، به دفتر مرکزی مراجعه فرمایید.

از لینک زیر می توانید سوال و جواب هایی  که پیرامون پرداخت هزینه sevis fee ممکن است برای شما مطرح شود را مطالعه کنید.

 سوالات متداول درباره سویس فی