رزرو بلیط هواپیما برای سفارت

معمولاً برای مسافرت به هر کشوری که نیاز به ویزا دارد، باید مدارکی دال بر رزرو بلیط هواپیما برای سفارت ارائه دهید. البته در موارد محدودی، ممکن است از شما بخواهند تا بلیت پرواز به مقصد مورد نظر (نه رزرو تنها) را ارائه دهید. بسیاری از افراد، بیشتر از آنکه به فکر نوع مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت مربوطه باشید، به فکر هزینه های اولیه مورد نیاز برای اقدام ویزای خود هستند. زیرا اگر ویزای شما تأیید نشود هزینه پرداخت‌شده از حمله هزینه خرید بلیت به هدر خواهد رفت. بنابراین طبیعتا به دنبال پاسخ به این پرسش هستید که آیا می‌شود بدون پرداخت هزینه بلیت رزرو بلیط هواپیما برای سفارت را گرفت و پولی پرداخت نکرد؟

رزرو صوری؟ رزرو موقت؟ رزرو بدون پرداخت؟

منطقاً خود کنسولگری‌های کشورهای خارجی می‌دانند که خرید بلیت پیش از تایید شدن ویزا امری منطقی نیست. عموماً سفارت‌های که درخواست برنامه سفر و رزرو بلیط رفت و برگشت از شما دارند، به راحتی به شما ویزا هم نمی دهند. بنابراین، کنسولگری‌ها به شما پیشنهاد می‌دهند که فقط رزرو بلیط هواپیما برای سفارت را انجام دهید یا بلیت‌هایی را خریداری کنید که امکان کنسل شدن داشته باشند. اما باید بدانید که قیمت این بلیت‌ها از بلیت‌های عادی معمولاً بیشتر است. حتی سفارت هایی که حتما نیاز به ارائه بلیت دارند، در ابتدای درخواست شما، رزرو بلیت رفت‌وبرگشت یا برنامه سفر به همراه تاریخ و شماره پرواز و تاریخ ورود و خروجی را قبول کرده و پس از تایید ویزا بلیت اصلی را درخواست می‌کنند.

برنامه سفر

به طور کلی، برنامه پرواز یا سفر، یک بلیت خریداری شده نیست. بلکه در واقع، یک برنامه سفر با جزئیات است که برای سفر به کشور مورد نظر، استفاده می‌شود. در این برنامه زمان‌بندی‌شده، خط پرواز، نام پرواز، نام شما، شماره رزرو، تاریخ رفت‌وبرگشت و کد فرودگاه درج می‌شود. درهرحال ارائه دادن برنامه سفر به کنسولگری با رزرو بلیت، بهترین و ارزان‌ترین راه‌حل ممکن است. زیرا با خرید بلیت این ریسک وجود دارد که تمام پول شما به هدر برود.

رزرو پرواز یا رزرو بلیط هواپیما برای سفارت در حقیقت یک مدرک است که نشان می‌دهد شما به کدام کشور، در چه تاریخ و با چه پرواز و شماره صندلی، سفر می‌کنید. معمولاً رزرو پرواز سه روز تا دو هفته (وابسته به زمان سفر و نوع ایرلاین) اعتبار دارد.

می‌توانید تأیید رزرو پرواز را مستقیماً از شرکت‌های هواپیمایی و یا موتورهای جستجوگر شرکت‌های پروازی، بررسی کنید. شرکت های هواپیمایی که معمولاً از آن ها برای شما رزرو میگیریم عبارت اند از قطری، امارات، لوفت هانزا، ترکیش، آسترین و ایرفلوت

خریداری رزرو بلیط هواپیما برای سفارت

همانگونه که در بالا گفته شد، معمولاً تمامی سفارت‌ها به فرد می‌گویند که پیش از تأیید ویزا، بلیت کامل را خریداری نکنند. اما گاهی اوقات ممکن است سفارت یا کنسولگری از شما بخواهد که بلیت خریداری‌شده را ارائه دهید، زیرا باید اطمینان حاصل کند که پس از دوره سفر، به کشور خود باز می گردید. در این حالت، با خرید بلیط، e ticket یا همان بلیت الکترونیک با شماره بلیط دریافت می کنید که نشان دهنده خرید کامل بلیط مذکور است. پیشنهاد ما این است که قبل از دریافت ویزا، بلیت کامل را خریداری نکنید. زیرا در صورت رد شدن درخواست ویزا، هزینه بیشتری برای استرداد بلیط پرداخت می کنید.

یک طرفه یا رفت و برگشت؟

نکته آخر اینکه، همان‌طور که گفتیم رزرو بلیط هواپیما برای سفارت به صورت یک‌طرفه انتخاب خوبی نیست. زیرا بلیت رفت‌وبرگشت به سفارت ثابت می‌کند که شما پس از سفر خود، قصد بازگشت به کشور خود خواهید داشت و بیش از مدت تعیین‌شده اقامت نمی‌کنید. بلیط یک‌طرفه می‌تواند نشانه این باشد که شما قصد برگشتن ندارید.

تمامی بلیط های موجود در این سیستم دارای امکان کنسلی و جابه جایی زمان هستند.

می توانید برای پرداخت هزینه و صدور بلیط از اینجا، آنلاین اقدام کنید یا به دفتر ما مراجعه کنید.

 

شما می توانید از فرم زیر، درخواست رزرو بلیط پرواز خارجی را ثبت نمایید، بلیط شما در کمتر از 90 دقیقه برای شما از طریق ایمیل، ارسال می گردد.