ثبت نام تافل

کلمه TOEFL خلاصه عبارت  Test of English as a Foreign Language می باشد. آزمون تافل در ایران با نظارت ای تی اس تقریبا هر هفته برگزار می شود و هزینه ثبت نام در ایران 225 دلار است و نتیجه آزمون تا 2 سال اعتبار دارد. آزمون تافل از 4 بخش  Reading، Listening، Speaking و Writing تشکیل شده است که هر یک ۳۰ نمره دارد و در کل نمرخ آزمون از 120 نمره محاسبه می شود.

آزمون تافل به طور معمول با بخش Reading شروع می شود که حدود 35 تا 55 سوال است و 60 الی 90 دقیقه فرصت برای پاسخگویی دارید.

بخش Listening آزمون از 35 تا 50 سوال تشکیل شده و 60 الی 80 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارید.

بخش Writing دو قسمت است . در قسمت اول که حدود 20 دقیقه است به سوالات مطرح شده پاسخ می دهید و در بخش دوم که حدود 30 دقیقه است باید یک متن یا انشا در رابطه با مطلب خواسته شده بنویسید.

بخش Speaking باید به سوالاتی که برای شما مطرح می شود پاسخ بدهید.

همه ساله در ایران در شهر های تهران – اصفهان – تبریز – شیراز – آمل – ارومیه – زنجان – کرمان – مشهد آزمون تافل برگزار می شود.
مراکز مهم برگزاری آزمون تافل در تهران شامل: سازمان سنجش آموزش کشور، دانشکده علوم پزشکی ، موسسه امیربهادر، موسسه فرهنگی علامه سخن، زبان نگار می باشد.

برای ثبت نام تافل iBT ابتدا با ثبت نام در بخش تافل سایت ETS  یک پروفایل برای خود ایجاد کنید.
پس از مشخص کردن تاریخ امتحان و حوزه مورد نظر، ثبت نام باید توسط پرداخت آنلاین توسط کارت اعتباری بین المللی مثل Visa Card ،Master Card   و غیره صورت گیرد.

ابتدا به اندازه مبلغی که بایستی پرداخت کنید“افزایش موجودی” داده و سپس سفارش خود را ثبت نمائید.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند.

شما می توانید از روش های زیر سفارش خود را سریع تر انجام دهید

” لطفا تمام اطلاعات را به انگلیسی تکمیل نمایید “