اجاره خوابگاه دانشجویی

از مهم ترین دغدغه های دانشجویان خارج از کشور اجاره خوابگاه یا مکانی نزدیک به دانشگاه که مقرون به صرفه باشد. در برخی از کشورها تا روز آخر این مسئله accommodation یکی از جالش های دانشجویان محسوب می شود. برای تمام کسانی که به خارج از کشور سفر می کنند (تفریح و تحصیل) محل اقامت مقرون به صرفه و امن یکی از دغدغه های سفر محسوب می شود. کسانی که برای تحصیل قصد اقامت بلند مدت را دارند این موضوع کمی پیچیده تر خواهد بود. به طور مثال شما باید مواردی مانند آب و هوا – فاصله محل اقامت به محل تحصیل-امکانات محل زندگی و . . . میتواند در روحیه و سبک زندگی شما بسیار تاثیر گذار باشد.

 

از جمله مسائلی که میتواند برای اجاره خوابگاه دانشجویی شما را به چالش بکشد:
1) پیدا کردن محل اقامت مناسب دانشجویی
2)مقرون به صرفه بودن اجاره ماهانه محل اقامت دانشجویی
3)مسائل مربوط به اجاره مکان دانشجویی موقت یا دائمی جهت دانشجویان خارجی (International students) ‌و حتی دانشجویان تبادلی (Exchange student)
4)نداشتن اطلاعات کافی در مورد قوانین داخلی آن کشور در مورد موجر و مستاجر
5)اجاره ندادن محل اقامت بخاطر ملیت شما.( برخورد با این مساله ملیتی و نژادی، خیلی در اجاره خانه و مکان اقامت دانشجویی تاثیر گذار نیست و همیشه استثنائاتی وجود دارد)

در اکثر دانشگاه های دنیا شخصی به سمت  accommodation officer وجود دارد تا به دانشجویان International جهت پیدا کردن محل اقامت دانشجویی مناسب کمک و مشورت بدهد. البته بعضی از دانشگاه هاaccommodation officer  ندارند. این شخص معمولا در دپارتمان بین المللی (International Department) است و از جمله کسانی است که حتی تا آخرین ترم با وی در ارتباط خواهید بود.

ایت های زیادی  وجود دارد که از طریق آن می توانید محل اقامت دانشجویی  بر اساس نیازمندی های خود و در قیمت و شرایط گوناگون را به طور رسمی و مطمئن رزرو کنید .

سایت هایی مانند :

students.com –  accommodationforstudents.com  (برای دسترسی به اطلاعات و اقامت بلند مدت دانشجویی)

airbnb.comcouchsurfing.com (برای اقامت های کوتاه مدت دانشجویی مناسب می باشد)

ابتدا به اندازه مبلغی که بایستی پرداخت کنید“افزایش اعتبار” داده و سپس سفارش خود را ثبت نمائید.
مبلغ قابل پرداخت برای دلار آمریکا با فرمول زیر محاسبه می شود:
قیمت دلار سایت * (7 درصد کارمزد) 1.07 * مبلغ ارزی مورد نظر = مبلغ قابل پرداخت ریالی
مبلغ قابل پرداخت برای سایر ارزها غیر از دلار آمریکا با فرمول زیر محاسبه می شود:
قیمت دلار سایت * (7 درصد کارمزد) 1.07 * (نرخ تبدیل واحد بین بانکی) 1.04 * مبلغ به دلار آمریکا در سایت xe.com = مبلغ قابل پرداخت ریالی

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند.

شما می توانید از روش های زیر سفارش خود را سریع تر انجام دهید

” لطفا تمام اطلاعات را به انگلیسی تکمیل نمایید “